Neohodnoceno

Medicine ball 2Kg

Medicine ball o hmotnosti 2 kg. Nafouknutím se dá upravit tvrdost míče. 

Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 11565-08
Značka: Rucanor
299 Kč –33 % 199 Kč
Kategorie: Míče
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána…
Clipped image 20230727 130203
299 Kč –33 %

Medicine ball o hmotnosti 2 kg.

Nafouknutím se dá upravit tvrdost míče. 

Medicine ball, je cvičební nástroj, který se používá k posilování a zlepšování síly, koordinace, flexibility a vytrvalosti. Můžete ji začlenit do různých cvičebních programů, od silového tréninku po cvičení na stabilizační míči. Zde je několik základních cvičení, která můžete provádět s medicine ballem:

  1. Dřep s medicine ballem: Držte medicine ball blízko hrudníku a udělejte dřep. Při návratu do stojící pozice zatlačte medicine ball od hrudníku až nahoru. Toto cvičení posiluje nohy, zádové svaly a ramena.

  2. Vrh medicine ballem: Postavte se ve vzpřímené pozici a pevně sevřete medicine ball. Pak se otočte kolem své osy a hodte míč co nejdál od sebe. Pokud máte dostatečný prostor a vhodné podmínky, můžete míč hodit proti zdi a chytit ho zpět. Toto cvičení pomáhá rozvíjet sílu a koordinaci celého těla.

  3. Russian twist: Posaďte se na podložku s mírně pokrčenými koleny a lehce se nakloňte zpět. Držte medicine ball před sebou a otáčejte ho zleva doprava, dotýkajíce se míče o zem na každé straně. To posiluje svaly břicha a oblouk.

  4. Nohy nad zemí: Lehněte si na záda s rovnými nohama, držte medicine ball mezi nohama a zvedněte nohy nad zem. Pak pomalu snižujte nohy směrem dolů, ale nedotýkejte se země. Poté je zvedněte zpět nahoru. Toto cvičení posiluje svaly břicha a dolní části těla.

  5. Dřep s předpažením: Udělejte dřep s medicine ballem drženým oběma rukama před vámi. Při návratu do stojící pozice vystřelte medicine ball nad hlavu a zatlačte ji. To cvičení posiluje nohy, jádro a ramena.

Při používání medicine ballem je důležité dbát na správnou techniku a zvolit odpovídající váhu míče podle své úrovně síly. Pokud jste začátečník, začněte s lehčím míčem a postupně zvyšujte zátěž, jakmile se cítíte pohodlněji. Dbejte také na to, abyste měli dostatečný prostor kolem sebe, abyste minimalizovali riziko úrazu při provádění cvičení s medicine ballem.

Holandská firma Rucanor byla založena v roce 1956 a soustřeďovala se na výrobu plátěných sportovních bot. Postupem času se sortiment pro aktivní sporty rozšiřoval a v osmdesátých letech se započala nová éra, v níž Rucanor vstoupil na trh sportovního textilu. Nejprve to byly kolekce pro tenis a týmové sporty, ve druhé polovině osmdesátých let přibyla kolekce pro sporty zimní.

V současné době je sortiment této značky velice široký. Každoročně jsou zákazníkům nabízeny dámské, pánské i dětské kolekce LÉTO a ZIMA pro aktivní sport i volný čas (textil, obuv a tašky). Dalšími kolekcemi jsou dětská Back To School a vybavení pro sport NOS, která obsahuje několik set různých artiklů od píšťalek přes míče, chrániče, vybavení pro raketové sporty, oblečení, protetické pomůcky, fitnes, tašky, obuv, ponožky, sportovní spodní prádlo atd. Jde o kompletní vybavení aktivních i rekreačních sportovců.

Výrobky Rucanoru vynikají nápaditým designem, v kolekcích jsou používány klasické i nejmodernější vysoce funkční materiály. Rucanor takto vytváří kolekce pro nejširší spotřebitelskou veřejnost.